• volejte

  +420 604 277 152
 • Školení profesionálních řidičů - Autoškola Pinkas Poděbrady, Nymburk

  Naše autoškola v Podebradech a Nymburku získala akreditaci pro školení profesionálních řidičů skupiny C, CE, D, DE s profesním průkazem způsobilosti řidiče.

  Provádíme jak vstupní školení, tak pravidelné školení řidičů dle zák. č. 247/2000 Sb. § 46 - § 52.

  Na školení je nutné se hlásit s předstihem (nejlépe 3 nebo 4 týdny) a školení musí probíhat ve schválených prostorách.

  Žádost na pravidelné i vstupní školení je možné stáhnout na těchto stránkách.

  Výňatek ze zákona 247/2000 Sb.:
  Zdokonalování odborné způsobilosti řidičů zahrnuje vstupní školení a následná pravidelná školení. Vstupní školení se provádí formou výuky a výcviku a je zakončeno zkouškou z profesní způsobilosti řidičů.
  Předmětem pravidelného školení je prohloubení znalostí získaných při vstupním školení. Pravidelné školení se provádí formou výuky. Řidič se zúčastní pravidelného školení v celkovém rozsahu 35 hodin do konce pátého roku od data vydání průkazu."

  Školení profesní způsobilosti

  Povinnost být držitelem profesní způsobilosti je stanovena pro řidiče při řízení motorového vozidla, k jehož řízení opravňuje řidičské oprávnění skupiny C, CE, D a DE.

  Vstupní školení

  Vstupní školení se provádí formou výuky a výcviku a je zakončeno zkouškou z profesní způsobilosti řidičů. V základním rozsahu trvá příprava 140 hodin.

  Stáhnout žádost na vstupní školení

  Pravidelné školení

  Předmětem pravidelného školení je prohloubení znalostí získaných při vstupním školení. Pravidelné školení se provádí formou výuky. Řidič se zúčastní pravidelného školení v celkovém rozsahu 35 hodin do konce pátého roku od data vydání průkazu. Pravidelné školení je rozděleno do ročních kurzů v rozsahu 7 hodin. 

  Stáhnout žádost na pravidelné školení

  Školení v rozsahu 35 hodin

  Řidič, který přestal vykonávat své povolení, vrací se k němu a neabsolvoval pravidelné školení je povinen zúčastnit se kurzu pravidelného školení v rozsahu 35 hodin; rozsah ročního kurzu se neuplatní. Stejně tak to platí pro řidiče, kteří dosud nebyli držiteli průkazu profesní způsobilosti řidiče, avšak řidičské oprávnění skupiny C, CE jim bylo uděleno před 10.9.2009 a jde-li o řidičské oprávnění skupiny D, DE před 10.9.2008.

  Stáhnout žádost na pravidelné školení v rozsahu 35 hodin

   

  Učebny kde provádíme školení profesní způsobilosti:

  • Boučkova 355, Poděbrady (vchod z ulice Dr. Kryšpína)
  • Drahelická 1974, Nymburk